Pytania i odpowiedzi

program banki e-commerce wyciągi bankowe integracje erp jednolity plik kontrolny prowadzenie firmy baza danych problemy inne
program

Ile kosztuje aplikacja emSzmal 3 PRO i jak mogę ją zamówić?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w cenniku.

Czy przed zakupem można przetestować aplikację?

Oczywiście, każdy użytkownik może pobrać i zainstalować wersję demo. A także poprosić o testowy klucz licencji do programu, aby pozbyć się wszystkich ograniczeń wersji demo.

Jak zmienić wersję DEMO w pełni funkcjonalną aplikację?

Uzyskaj klucz licencji, a następnie wprowadź go w oknie "O programie"->"Ustawienia aplikacji"->"Licencja".

W jaki sposób zaktualizować aplikację do najnowszej wersji?

Upewnij się, że twoja licencja pozwala na aktualizację. Pobierz i zainstaluj najnowszą dostępną wersję minimalną aplikacji.

Czy korzystanie z programu jest w pełni bezpieczne?

Tak. Po pierwsze, komunikacja między programem a serwisem bankowości internetowej realizowana jest w identyczny sposób jak połączenie z użyciem przeglądarki internetowej. To znaczy, że przesyłane dane są szyfrowane za pomocą protokołu TLS\SSL. Po drugie, aplikacja emSzmal 3 nigdy nie wykonuje połączeń do adresów internetowych spoza listy obsługiwanych serwisów internetowych. Możesz zatem ustawić sztywne reguły połączeń na wbudowanej w system zaporze ogniowej (firewallu) bez obawy, że program przestanie działać. Po trzecie, nie musisz zapisywać swojego loginu i hasła w programie, lecz gdy się na to zdecydujesz masz pewność, że nikt poza Tobą nie uzyska do niego dostępu ze względu na użycie szyfrowania kluczowych danych użytkownika algorytmem AES. Pamiętaj również o tym, że aby wykonać jakąkolwiek dyspozycję w serwisie bankowości internetowej nie wystarczy znajomość samego loginu i hasła użytkownika.

Jak uwolnić użytkownika od konieczności wpisywania namiarów na bazę danych przy starcie aplikacji?

Zapisz ustawienia bazy danych do pliku korzystając z opcji "Zapamiętaj" widocznej w oknie logowania. Operacja ta utworzy plik o nazwie database.dat w katalogu z ustawieniami programu. Na jego podstawie możesz utworzyć skrót do programu o postaci:
emSzmal3.exe -db:"C:\Users\ <uzytkownik>\ AppData\ Roaming\ emSzmal 3\ database.dat"-l:<login>-p:<haslo>
np.
emSzmal3.exe -db:"C:\Users\Tomek\ AppData\ Roaming\ emSzmal 3\ database.dat"-l:Szef-p:szef

Jak przyspieszyć uruchamianie aplikacji emSzmal 3?

Aplikacja instalowana jest domyślnie z wszystkimi dostępnymi rozszerzeniami (są to pliki Notify*.dll w katalogu instalacyjnym programu). Możesz usunąć wszystkie te, z których nie korzystasz. Przykładowo, usuń plik NotifySubiektGT.dll jeśli nie korzystasz z automatycznych eksportów do programu Subiekt GT.

banki

Program odczytuje saldo rachunku bankowego, jednak nie pobiera historii operacji.

Sprawdź, czy opcja "automatycznie pobieraj historię operacji przy sprawdzaniu salda" w ustawieniach tego rachunku jest włączona.

Ile rachunków bankowych można dodać do programu?

Możesz dodać dowolną ilość rachunków ze wszystkich obsługiwanych banków (serwisów internetowych).

Jak wypełnić pole "Kontekst (profil użytkownika lub firmy)" w oknie danych do logowania dla danego banku?

Podpowiedź, co wpisać w tym polu uzyskasz po nakierowaniu myszki na to właśnie pole lub na ostatnich stronach dokumentacji.

Program nie łączy się z moim bankiem. Co robić?

Sprawdź, czy posiadasz najnowszą dostępną wersję aplikacji emSzmal 3 oraz zaloguj się do banku przez przeglądarkę internetową. Jeśli problem nie ustąpił, prześlij pełny komunikat błędu.

Jak dodać program emSzmal 3 do listy zaufanych urządzeń w banku?

Uruchom aplikację i przejdź do okna "O programie", kliknij przycisk "Urządzenie zaufane" i postępuj według dalszych instrukcji.

e-commerce

Posiadam jeden rachunek firmowy i dwa różne sklepy internetowe działające na platformie Shoper oraz PrestaShop. Czy mogę księgować przelewy w obu sklepach jednocześnie?

Tak, pod jeden rachunek bankowy można "podpiąć" dowolną ilość pluginów w dowolnej konfiguracji, w tym pluginów automatycznego księgowania przelewów w sklepach internetowych.

Jak importować zestawienia pobrań kurierskich GLS, UPS, DHL, FedEx, Inpost, Pocztex z plików CSV lub Excel?

Załóż rachunek techniczny w programie emSzmal 3, następnie w oknie importu operacji z pliku wybierz pozycję "pobrania kurierskie" jako "format pliku".

Jak importować historię wpłat, wypłat i zwrotów z Allegro Finanse (PayU, Przelewy24)

Dodaj nowy rachunek i powiąż go z serwisem transakcyjnym "Allegro Finanse (REST API)".

Czy mogę importować transakcje z serwisów płatności internetowych / bramek płatniczych do mojego systemu księgowego?

Tak, możliwy jest import płatności z serwisów Braintree, CashBill, DotPay, ING iMoje, PayLane (PeP), PayPal, PayU, Przelewy24 oraz TPay do dowolnego oprogramowania księgowego obsługiwanego przez aplikację emSzmal 3.

Gdzie mogę wygenerować dane dostępowe do serwisu PayPal Business?

Narzędzia-> Wszystkie narzędzia-> Dane uwierzytelniające interfejsu API-> Integracja interfejsu API NVP/SOAP (wersja klasyczna)-> Zarządzaj danymi uwierzytelniającymi API.

Gdzie znajdę dane dostępowe do API serwisu Braintree?

Settings-> API -> API Keys, aby wygenerować nowe dane dostępowe użyj opcji "Generate New API Key".

wyciągi bankowe

Chciałbym, aby moi pracownicy mieli dostęp jedynie do historii przelewów przychodzących z aktualnego tygodnia. Czy jest taka możliwość?

Tak, wystarczą do tego 3 proste kroki:

  • należy stworzyć filtr uzupełniający zawierający ograniczenie na kwotę przelewu (>0,00) oraz datę księgowania (np. Dzisiaj, Wczoraj, Wcześniej w tym tygodniu)
  • wymusić na użytkownikach korzystanie z filtra uzupełniającego (włączamy uprawnienie "Wymuszaj użycie filtra uzupełniającego")
  • zabrać uprawnienia do korzystania z filtra zaawansowanego (wyłączamy uprawnienie "Dostęp do filtra zaawansowanego")

Jak wyeksportować informacje o operacjach bankowych do programu księgowego w dowolnej kolejności?

Automatyczny import operacji bankowych do programów księgowych eksportuje dane w kolejności chronologicznej - od najstarszej do najnowszej operacji.
Jeśli z jakichś powodów chcesz zmienić kolejność operacji lub wyeksportować tylko wybrane, to najpierw zaimportuj je do aplikacji emSzmal 3.
Następnie posortuj odpowiednio operacje na liście "historia operacji" (np. zmieniając kolejność sortowania na dacie księgowania), zaznacz operacje, które chcesz wyeksportować i prześlij je do odpowiedniego pluginu. Operacje eksportowane za pomocą funkcji "Przekaż wybrane operacje do pluginu...", zapisywane są w docelowym systemie w kolejności wyświetlanej na ekranie (od góry do dołu).

Na liście dostępnych szablonów importu wyciągów nie ma mojego banku? Czy mogę prosić o pomoc?

Tak, proszę przesłać przykładowy plik importu w formacie CSV, XML, MT940, XLS lub XLSX - w miarę możliwości zostanie on dodany.

Czy program umożliwia konwersję wyciągów z formatu CSV do MT940?

Tak, istnieje możliwość importu historii operacji z plików CSV, XML, XLS lub XLSX i konwersji ich do formatu MT940.

integracje erp

Czy import wyciągów bankowych do programów Insertu z linii GT/nexo wymaga dodatku Sfera?

Nie, dodatek Sfera GT/nexo nie jest wymagany.

Czy import wyciągów bankowych do programów Subiekt nexo, Rewizor nexo, Rachmistrz nexo, Gratyfikant nexo wymaga wersji PRO?

Nie, wersja PRO nie jest konieczna.

Czy program współpracuje z Symfonią ERP / 50c FK oraz Symfonią 2.0 Finanse i Księgowość?

Tak, aplikacja pozwala na import wyciągów do Symfonii ERP / 50cloud FK, Symfonii ERP Handel oraz Symfonii 2.0 Finanse i Księgowość.

Czy integracja z Comarch ERP XL lub ERP Optima wymaga dostępu do banku za pomocą web service'u (usługi sieciowej)?

Import wyciągów bankowych do systemów Comarch ERP XL, ERP Optima, jak i do każdej innej aplikacji, odbywa się z pominięciem odpłatnych usług sieciowych oferowanych przez banki.

Czy importowane wyciągi mogą automatycznie rozliczać dokumenty handlowe (faktury)?

Tak, funkcja automatycznego rozliczania płatności jest dostępna m.in. w integracji dla ERP Optima, WF-Mag oraz Subiekt GT/nexo.

jednolity plik kontrolny

Jak utworzyć wyciąg bankowy w formacie jednolitego pliku kontrolnego JPK_WB?

Odfiltruj operacje, które mają znaleźć się na wyciągu. Wybierz opcję "Eksportuj operacje do pliku...", a następnie w oknie ustawień eksportu jako format pliku wybierz "JPK_WB".
Przed eksportem nie zapomnij uzupełnić danych swojej firmy w ustawieniach programu oraz prawidłowo wypełnić pola w sekcji "Opis wyciągu".

Jak skonwertować plik MT940 do formatu JPK_WB?

Zaimportuj operacje z pliku MT940 (lub innego obsługiwanego formatu) do programu, zaznacz zaimportowane operacje i wyeksportuj je do formatu JPK_WB (XML) - szczegóły.

Czy w programie można wygenerować plik JPK_VAT?

Tak, rejestr VAT dostępny w module "moja firma" pozwala na eksport danych do formatu JPK_VAT.

prowadzenie firmy

Czy mogę prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów w aplikacji emSzmal 3 bez zakupu licencji na program?

Tak, elektroniczna wersja Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) jest dostępna dla każdego, za darmo.
Księga podatkowa jest zgodna z najnowszym wzorem z roku 2017.

Jakie dokumenty handlowe mogę wystawiać w module "Moja firma"?

W aplikacji emSzmal 3 wystawisz: fakturę VAT, rachunek (fakturę), korektę faktury VAT lub rachunku (faktury), proformę, paragon niefiskalny oraz notę wewnętrzną.

Czy aplikacja pozwala na prowadzenie księgowości wielu firm przez biura rachunkowe?

Tak, program nie posiada ograniczenia na ilość baz danych podmiotów.

Jak umieścić link płatniczy (pay-by-link) na dokumencie sprzedaży?

Zdefiniuj nowy atrybut dokumentu o kodzie "PSPLINK" w słowniku "Atrybuty dokumentów", następnie dodaj ten atrybut do dokumentu sprzedaży z linkiem do szybkiej płatność online.

baza danych

Gdzie zapisywane są pliki bazy danych aplikacji?

Pliki baz danych z rozszerzeniem .mdf tworzone są w katalogu instalacyjnym serwera baz danych SQL Server, czyli <Dysk>:\Program Files\Microsoft SQL Server\<NazwaInstancji>\MSSQL\DATA.

Gdzie tworzony jest backup bazy danych aplikacji?

Plik .bak tworzony jest w katalogu instalacyjnym SQL Servera, czyli <Dysk>:\Program Files\Microsoft SQL Server\<NazwaInstancji>\MSSQL\Backup.

W jaki sposób mogę przenieść bazę danych do chmury Azure?

Przeniesienie bazy danych z serwera SQL do chmury Azure umożliwia aplikacja Microsoft® Data Migration Assistant - zobacz prezentację.

W jaki sposób mogę przenieść lokalną bazę danych na zdalny serwer (SQL Server 2005+)?

Procedura migracji danych została opisana w osobnym dokumencie.

Jak przenieść ustawienia programu emSzmal 3 na nowy komputer?

Wszystkie ustawienia przechowywane są w bazie danych - wystarczy przenieść ją na nowy komputer.

problemy

Po restarcie systemu operacyjnego program nie chce się uruchomić i wyświetla komunikat "Wystąpił problem z połączeniem do bazy danych SQL Server (1225)." Co mogę zrobić?

Prawdopodobnie usługa bazy danych została zatrzymana i wymaga ponownego ręcznego wystartowania.
W "Panelu Sterowania" uruchom applet "Usługi", przewiń listę dostępnych usług do pozycji "SQL Server (nazwa_serwera)" i wybierz opcję "Start" ("Uruchom").

inne

Jak zidentyfikować bank odbiorcy po numerze konta?

Aby sprawdzić jaki bank prowadzi dany rachunek wejdź tutaj i wpisz 26-cyfrowy numer rachunku.


emSzmal 3 na facebooku Kontakt emSmaal 3 è un'altra puntata della nota applicazione di gestione finanziaria, che consente di memorizzare kopen audemars piguet horlogeinformazioni sulle operazioni finanziarie e di pas cher real-madrid maillots foot importare rendiconti direttamente replica rolex datejustdai siti web di banche selezionate.